Към тропиците с подвижен дом събран в 300 литра

Изнасяме се към тропиците неизвестно за колко време.
Тъй като предварителните ни планове са да живеем приоритетно на палатка, се налага да мислим основно за максималната си защита от водата и влагата. 
В различните райони в тропиците средногодишното количество на валежите е от 5 до 10 пъти по-голямо, спрямо това в  България.  Това предполага следното:
"Think Different!" - /Мисли различно/  Това е известното мото на  покойния Стив Джобс. Налага се да го взаимстваме при подготовката си за по див живот из тропиците. 
Отхвърлихме стандартните варианти на туристическа екипировка. Основното което беше важно за нас при подготовката на екипировката и оборудването ни бяха следните две неща - максимално просто и максимално водоустойчиво.
И така, ето какво ще мъкнем на гърбовете си.
Общото тегло на багажа ни е 38 килограма, без водата за из път. 
Това сравнително голямо общо тегло на багажа ни предполага сравнително къси преходи максимум до 1-2 километра и разчитане основно на обществен транспорт. Дай-боже на място да преценим, че е удачно да купим и надувен каяк. Тогава ще доста по-лесно с мъкненето на багажа:) 
Отказахме се от стандартните раници с техните много и малки отделения за най различни неща. Заложихме на  две прости и много големи 150 литрови сухи торби с подвесна система,  които са водоустойчиви или waterfroof   дето му викат англоговорящите.
Така разполагаме общо с 300 литра  водозащитено пространство, в което да съберем и носим целия си подвижен дом.  Ще бъдем като два охлюва с кащите на гърба си :)
 Ето ги характеристиките на тези огромни сухи торби :
 Модел  -  Gul 150 Litre Dry Backpack:
 Размерите на този драйсак са наистина огромни:  
125см височина когато торбата е отворена, при  66 см. ширина. Диаметър на дъното - 42см. Буквално човек спокойно може да се навре в това нещо:)
:

Вместо многото отделения на стандартните раници, разпределихме багажа в много на брой малки торби, които да сложим в големите 150 литрови сухи торби. Така мисля че ще е доста по-удобно.
За още по-голямо удобство се екипирахме и с две 30 литрови водоустойчиви раници, които лесно се побират в големите 150 литрови сухи торби. Така ще имаме винаги  удобството да бъдем  или с 2-те големи сухи торби от по 150 литра в които да влиза всичко, или с 4 торби:, в случаите когато решим да извадим 30 литровите раници от големите сухи торби. 
Примерно в самолета сме с малките  30 литрови раници, а големите торби са като чекиран  багаж.
Модела и характеристиките на малките водоустойчивите раниците са:
Викочина на отворената  траница-71см;
Височина на затворената раница - 56см;
Ширина - 29см.
Depth 27CM

30L Drybag Daysack
Така с двете 150 литрови големи сехи торби и двете малки 30 литрови сухи раници решихме проблема с предпазването на багажа ни от водата и влагата. За нас вече е без значение дали ще ни вали дъжд или ще ни зливат  морските вълни:)
Палатката ни модел  " Zayo Norsk 3"  е със заводска водоустойчивост от 5000мм.!
Доста прилична водоустойчивост на теория. Нарочно преди да тръгнем не я усилих допълнително с водозащитен импрегнант, за да проверим в реални условия как се справя тази палатката с проливните тропически дъждове. Ако при изпитанията в реални тропически условия водоустойчивостта и ни разочарова, ще търсим варианти допълнително да я обработим с водозащитен импрегнант. Ако намерим такъв из тропиците разбира не:)
Ето го подвижния ни дом - Zayo Norsk 3


Палатката разпъната на един от нашите плажове. Все още не е изпитала сериозна природна  стихия.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Всички статии в които съм описал пътешествието ни до Филипините подредени в хронологичен ред.

I. Идеята ни за пътешествие до Филипините и подготовката за осъществяването му. 
Ха, ха. Доста розово съм си представял нещата преди да тръгнем:)

II. Приключенията ни из Mindanao.

III. Приключенията ни из Palawan.

IV. Обобщителна информация за приключенията ни из Филипините.

Няма коментари:

Публикуване на коментар